A Dixit kártyával az időtöltés színvonalas
Szponzorált tartalom
A gyerekeket nemcsak a tárgyi tudással kell megismertetni, hanem segíteni kell kreativitásuk kibontakozását és érzelmi intelligenciájuk fejlődését. Kevés játék van, ami az érzésekre összpontosít, ezért nehéz megtalálni a megfelelőt. A 2010-ben több díjat is megnyerő Dixit kártya egyre népszerűbbé válik a családok körében, a gyönyörű és szürreális rajzokkal. A képek rendkívül aprólékosak, így a sokadik kör után is felfedezhet rajta újdonságot. A résztvevők képzelőerejére és beleélésére van szükség a társasjátékhoz.
A Dixit kártyát a francia Jean-Louis Roubira gyermekpszichológus fejlesztette ki, ami észlelhető, ugyanis az érzelmeken van a hangsúly, nem pedig az agyi munkán. Mindenkinek 6 lapot osztanak ki, és kineveznek egy mesélőt, aki tetszése szerint kell bemutasson egy lapot. Énekelhet, rajzolhat, mutogathat vagy mesélhet is róla.
A többi játékos kiválaszt a sajátjuk közül egy Dixit kártyát, ami szerinte kapcsolódik a mesélő leírásához. Ezeket összekeverik a mesélő lapjával, majd felfordítják és a többieknek ki kell találniuk melyikről beszélt a mesélő. A mesélő nem szavazhat, de a többiek igen. Ha senki sem találja ki, a mesélő túlságosan eltért a képtől, de ha mindenki kitalálja, akkor pedig túl egyértelmű volt.
Ezekben az esetekben a mesélőnek nem jár a pont. A Dixit kártya sok nevetést és vidámságot okoz. Bárki bekapcsolódhat a játékba, aki szórakozásra vágyik. A játékosok száma 3-6 között lehet, valamint 8 éves kor felett bárkinek ajánlott. Kiegészítőként még több lap beszerezhető, különböző témákkal, de lényegében véve mind az álomvilág rejtélyes és érdekes meséinek részleteit mutatják be.